вівторок, 14 лютого 2017 р.

Нові "групи смерті": "Сині кити" провокують дітей до самовбивства SOS! SOS! SOS!
До уваги керівників навчальних закладів, класних керівників, практичних психологів, вчителів інформатики, усіх педагогічних працівників та батьків!

Звертаємо Вашу увагу, що у соціальних мережах з'явилися групи, в яких адміністратори групи  доводять підлітків до самогубств.
В мережі Інтернет поширюється інформація щодо участі дітей у так званій грі "Синий кит", "Тихий дом", участь у якій призводить до суїциду. Про це повідомляє Департамент кіберполіції України. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що цей вид ссавців - один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що
Адміністратор групи в соцмережі схиляє дитину до виконання завдань (квестів). Причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці "квести" в обов'язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила "провіднику". Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому "творі", - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/smertelni-kiti-kiberpoliciya-viyavila-v-socmerezhah-grupi-de-pidlitkiv-shilyayut-do-samogubstv-879259.html,   https://www.youtube.com/watch?v=QgeAE-v89p4 .
Для вступу в такі групи підлітки повинні виконати кілька завдань:
1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.
2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.
3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.
 4) Всього надається 50 завдань ("квестів") (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 "квестів", це залежить від адміністратора).
5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online".
На Тернопільщині вже зробила суїцид студентка з Тернополя та покінчила життя самогубством 14-тирічна школярка зі Збаражчини, граючи в цю небезпечну гру.
        Кіберполіціятакож опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібнихгрупах. Його можна переглянути за цим посиланням https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news .
На даний час Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп, до якої входить 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їхніх користувачів", - зазначають у кіберполіції.


Аби підлітки не потрапили в такі групи, у кіберполіції радять батькам приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, а також варто проводити наступні дії:
1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та в разі їхнього виявлення, з'ясовувати обставини, за яких вони з'явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.
2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.
3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.
4) Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
5) Обов'язково контролювати те, які фото й та відеофайли є в гаджетах дитини.
6) Встановлювати функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини.
З метою попередження участі дітей у таких іграх, спільнотах та профілактики самогубств батькам та педагогам слід звернути увагу на те, чи є діти учасниками цих груп в соціальній мережі "ВКонтакте", чи розміщують на своїх сторінках зазначену інформацію, а також зверніть увагу, чи немає ушкоджень на руках у підлітків у вигляді порізів. У разі наявності таких фактів не залишайтеся байдужими, а допоможіть дітям. Звертайтеся до психологів, поліцейських чи просто розмовляйте з дітьми.
Радимо оперативно провести відповідну профілактичну роботу з учнями та батьками для попередження суїцидальних випадків серед школярів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...