понеділок, 6 лютого 2017 р.

Рекомендації щодо організація ІІІ етапу олімпіади з інформаційних технологійПрошу звернути увагу!
Олімпіада з інформаційних технологій  проводиться у 2 тури:
І (практичний) тур – комплексне, інтегроване завдання на використання інформаційних технологій, що вивчаються в курсі «Інформатика» (крім програмування, в тому числі програмування на VBA).
ІІ (теоретичний) тур – тестування та виконання завдань, не пов’язаних тематично.
Терміни проведення олімпіади з інформаційних технологій.
І (практичний) тур буде проведений 11 лютого 2017 року, ІІ тур (теоретично-практичний) 12 лютого 2017 року за єдиними завданнями, що будуть розроблені Інститутом модернізації змісту освіти та надіслані у архівному файлі захищеному паролем на електронні адреси регіональних оргкомітетів, а також розміщені на вказаному заздалегідь ресурсі.
Особливості олімпіади за єдиними завданнями
Завдання олімпіади розраховані на виконання у середовищі MS Office 2010 Professional.
 Завдання І (практичного) туру розраховане на 4 години та складається з декількох задач, пов’язаних тематично. 
Під час роботи над завданням учасник самостійно обирає послідовність виконання окремих його складових. Додаткове прикладне програмне забезпечення надається учасникам тільки у випадку, якщо його використання передбачається умовами завдання.
Завдання ІІ (теоретичного) туру розраховане на 3 години і може включати як невеликі за обсягом завдання, так і тестові питання закритого типу та відкритого типу з короткою відповіддю, яка може містити виключно число, слово або послідовність символів (розв’язки тестів заносяться учасниками у бланк відповіді письмово).
Завдання повинні вирішуватися за допомогою засобів офісних додатків, що передбачає:
у текстовому процесорі: створення текстового документу із використанням засобів форматування, редагування та пошуку, вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, посилань та розсилок, засобів рецензування;
у табличному процесорі: створення та опрацювання табличних даних із використанням засобів форматування, редагування, фільтрації, сортування та пошуку, вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, вбудованих функцій та засобів аналізу даних, ділової графіки;
у системах управління базами даних: проектування моделі бази даних та її реалізація з можливістю опрацювання даних на рівні таблиць, запитів, форм та звітів (форматування, редагування, пошук, фільтрація, сортування та обчислення за допомогою вбудованих функцій);
у програмі для створення презентацій: проектування моделі презентації та її реалізація із використанням засобів форматування та редагування, анімації, вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, посилань, створення навігації по слайдах, використання елементів керування.

Учасникам забороняється використовувати VBA та програмні засоби, що не вказані у завданні. Файл-розв’язок не повинен містити абсолютні посилання, копії змісту файлів-зразків (наприклад, файл-зразок має вигляд скріншоту сторінки текстового документа, учасник здав на перевірку копію цього скріншоту у файлі-результаті).
Правильне розв’язання кожного завдання ІІ (теоретичного) туру оцінюється кількістю балів відповідно до рівня складності. Учаснику забороняється наводити будь-які міркування та коментарі, що пояснюють його відповідь.

Науково-методичне забезпечення олімпіади
1.      Пикуза В., Гаращенко А. Економические и финансовыерасчеты в Excel, BHV, 2000.
2.      Блюттман К., Фриз У. Анализданных в Access Питер, 2005.
3.      Завадський І. О., Забарна А. П. Microsoft Excel у профільному навчанні, BHV, 2011.
4.      Кашаев С. Офисныерешения с использованием MSExcel 2007 и VBA, Питер, 2008.
5.      Костюков В. П., Мотурнак Є. В. Інформаційний працівник, BHV, 2011.
6.      Кузічев М. М. Олімпіада з інформаційних технологій // Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2004. - №8. - С.44-47.
7.      Кузічев М. М. І Всеукраїнська олімпіада з інформаційнихтехнологій: пошуки, досвід, перспективи // Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2004. - №7. - С.48-50.
8.      Левченко О. М., Коваль І. В., Завадський І. О. Основи створення комп’ютерних презентацій, BHV, 2010.
9.      Несен А. MSWord 2010, Солон, 2011.
10. Сайман Дж. Анализданних в Excel, Диалектика, 2004.
11. Сергеев А.П. MSOffice 2010, Диалектика, 2011.
12. Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики 11 клас, Ранок, 2010.
13. Гущина Н.І., Кузічев М.М. ІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій //Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах – 2013. - №3
14. Гущина Н.І., Кузічев М.М. ІІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій //Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах – 2014. - №2
15. Бондік І.Г., Кузічев М.М. Успіх переможців - крок у майбутнє. ІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій //Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах – 2014. - №1
16. Кузічев М. М., Задачі І Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. // Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2012. - №4. - С.25-27.
17. Кузічев М. М., ІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій // Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2013. - №5. - С.38-40.
18. КузічевМ. М. , Киричков Я.В. Завдання ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. IV етап // Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2014. - №4. - С.48-56.
Рекомендовані Інтернет-джерела
http://microsoft.ua/education
http://office.microsoft.com
http://mcenterdnepr.inf.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...